Monday, August 2, 2010

George R. R. Martini "Fevre'i unelm"
Vampiiriteema vastu pole mul kunagi midagi olnud ja Mississipi-kirjeldus oli ka hea. Ma pole palju vampiiriromaane ega üldse õudukaid lugenud, ent käesolev teos on Anne Rice`i "Intervjuu vampiiriga" järel juba teine, kus vampiirid paigutatakse 19. sajandi Louisianasse... ju siis näib see kombinatsioon paljudele kirjanikele meeldivat ja näib, et kukub hästi välja ka.

Mitte nii hea, et maksimumhinnet saada, aga "neli" on küll välja teenitud.

Arvustused Ulmekirjanduse Baasis:

http://www.dcc.ttu.ee/andri/SFBooks/getrets.asp?raamat=6859

5 comments:

 1. Ma olen omajagu raamatuid vampiiridest lugenud ja arvan, et "Fevre'i unelm" on päris hästi kirjutatud. Olen siiani positiivselt suhtunud G.R.R.M.-i loomingusse ja ei pidanud seegi kord pettuma.

  Kahjuks on Stephenie Meyer ära rikkunud vampiiride teema ning selles stiilis raamatuid ilmub nagu seeni pärast vihma (kutsun seda "Barbara Cartland vampiirikastmes" stiiliks). Arvan, et päris raske on leida HEAD vampiiriraamatut, mis ei ole ära solgitud helendavate tüüpide ja muu lääge ilaga.

  Siit sulle lugemissoovitus minult - Sergei Lukjanenko "Öine vahtkond". Sellel järg "Päevane vahtkond". Ise ainult esimest raamatut lugenud ja mulle meeldis. Loodan varsti leida aega, et järge lugeda.

  ReplyDelete
 2. Lukjanenko mainitud raamatud on loetud ja teisest osast ka blogis kirjutatud.

  ReplyDelete
 3. Stephanie Meyerit pole lugema sattunud, nii et teismelistele tüdrukutele mõeldud vampiirikate teemat tean rohkem seetõttu, et sellest palju räägitakse. Iseenesest on vampiiriteema minu jaoks siiani solkimata.:)

  ReplyDelete
 4. Kui sa Meyerit ei loe, siis ei ole sa ka millestki ilma jäänud ma arvan....

  Hetkel käsil hoopis loheteemaline raamat "Temeraire" (Naomi Novik), mille tegevus toimub Napoleoni sõdade ajal, kus lahingujõuna on kasutusel lohed.

  Ja nagu heade raamatutega ikka, siis on see triloogia, millest hetkel tõlgitud vaid esimene osa.

  ReplyDelete
 5. "Temeraire" on mul järjekorras ootamas.

  ReplyDelete